מיינדפולנס

מה זה מיינדפולנס? ולמה זה טוב לנו?  בעצם מדובר ממש בדרך חיים שמטרתה לקרב אותנו לעצמנו וליקום. הרעיון המרכזי הוא להיות נוכחים ברגע הזה, קשובים לכל מה שמתרחש (בעיקר מבפנים).

כל התרגול מתקיים סביב מודעות. כלומר להיות מודעים לרגשות, למחשבות, תחושות הגוף והסביבה שלנו. לחיות את הרגע בדיוק כפי שהוא.

אנחנו רגילים להתרוצץ בראש שלנו ולקפוץ מהעבר להווה ולעתיד ברגע. נוסף על כך שהחיים מלאים באתגרים ולא חסר ממה לדאוג. כתוצאה מכך, תרגול מיינדפולנס בהתחלה יכול להרגיש קשה ואפילו בלתי אפשרי! לכן כמו כל דבר בחיים, תרגול הוא המפתח. החדשות הטובות הן שרואים תוצאות הרבה יותר מהר ממה שאתם כנראה מצפים! ובנוסף, לא חייבים לשבת בשילוב רגליים ולעשות מדיטציה אם אתם רוצים לתרגל (כמובן שזה מאוד עוזר אבל זו ממש לא הדרך היחידה.) 
למה זה טוב לנו? דמיינו שהמוח שלכם הוא כוס מים עם חול ואתם רוצים לראות נוף יפה מבעד לכוס. כאשר מערבבים את המים, החול צף ומתערבל בתוך הכוס וקשה לראות את התמונה מאחוריו בבירור. אבל כשעוצרים ונותנים לחול לשקוע, לפתע אפשר לראות בבהירות את התמונה מאחורי הכוס. זה מה שקורה במוח כשמתרגלים נוכחות. מתחילים לראות דברים כפי שהם באמת. התרגול עוזר לשפר את יכולות הריכוז, הסבלנות, מפחית מתח וחרדה, משפר את איכות השינה ועוד כל כך הרבה דברים אחרים! והאמת שפשוט רק טוב יכול לצאת מזה.

על המסע שעברתי והוביל אותי לתרגול המודעות אפשר לקרוא בעמוד קצת עלי.

בפוסטים תוכלו לקרוא על עולם המיינדפולנס באספקטים שונים וגם איך אני משלבים את כל זה בתוך טיולים ברחבי העולם. מה שהופך את כל החוויה לעמוקה ומרגשת הרבה יותר.

Scroll to Top